Zdroj: TON

Ohýbání hranic

 

Vstupte do fascinujícího světa Michaela Thoneta, muže, který se svými inovacemi neodmyslitelně spjatými s ohýbaným nábytkem nesmazatelně zapsal do historie nábytkového designu. Jeho příběh začal ve skromné dílně a rozvinul se do celosvětového trhu, kde si jeho židle a stoly z ohýbaného dřeva získaly srdce milionů lidí.

 

Židle z ohýbaného dřevaDalší články

 

Židl č. 14

Příběh muže, stojícího za židlemi z ohýbaného dřeva

 

Lidé často nacházejí nové nápady v jednoduchých věcech. To platilo i pro Michaela Thoneta. Dlouho se vyráběl nábytek ze dřeva. Ale Thonet měl zvláštní nápad: proč neohýbat dřevo? Ohýbání dřeva představovalo proces vytváření hladkých křivek a tvarů. Právě tato myšlenka dala nábytku zvláštní a odlišný vzhled. Nebylo to však tak jednoduché. Když se Thonet pokoušel dřevo ohýbat, mnohokrát se zlomilo. On se však nevzdával. Po mnoha pokusech našel způsob, jak ohýbat dřevo pomocí páry. Nyní mohla začít skutečná cesta inovací. Jeho nové židle nebyly určeny jen k sezení. Vypadaly jako umění. Byly jiné než staré rovné židle. Thonetovy židle měly hladké křivky a byly krásné. Lidé si je oblíbili, protože byly jiné, a přitom ne příliš drahé. Mnoho lidí se o nových židlích Michaela Thoneta doslechlo a chtělo si je koupit. Jeho malá dílna se velmi rychle stala slavnou a prestižní. Tento úspěch ho přivedl do Vídně, velkoměsta, kde jeho podnikání nabíralo na obrátkách.

 

Pokud existuje design, který vystihuje genialitu Michaela Thoneta a odráží podstatu jeho historie, pak je to bezpochyby "Židle č. 14", obecně známá jako židle bistro. Tato židle nebyla ve své jednoduchosti a eleganci pouhým řešením pro sezení; byla projevem Thonetova snu spojit umění s každodenní funkčností.

 

Více o židli č. 14

 

Zdroj: TON

Neobvykle prostý

 

Při pohledu na historické záznamy Michaela Thoneta je jedna věc zcela jasná: Thonet nebyl jen obyčejnou značkou. Byl to začátek, který přetvořil svět získaného designu. Jeho vize nově definovala pojmy a položila základy pro budoucí generace designérů a řemeslníků. Dnes jsou Thonetovy návrhy, zejména jeho ikonické židle z ohýbaného dřeva, mnohem víc než jen funkčními předměty. Jsou to artefakty, které vyprávějí příběh inovace, vytrvalosti a nezaměnitelného řemeslného zpracování. Při pohledu na židle Thonet, ať už jde o originály nebo jejich četné variace, si člověk připomene historický příběh Michaela Thoneta a jeho odhodlání posouvat hranice, přijímat inovace a dodržovat nejvyšší kvalitu. Jeho odkaz přetrvává, ovlivňuje a inspiruje svět designu pro další generace.

 

Objevte kouzlo ohýbaného dřeva v našich nejmodernějších kouscích.

 

© 2024 Dublino.cz | Všechny prává vyhrazeny

Vytvořilo FúúDobre